2 pułk rozpoznawczy

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
19 listopada 2021
XXV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - Hrubieszów 2021

Dnia 18.11.2021 r. odbył się I Koncert Konkursowy XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2021.

W koncercie zaprezentowali się:

-        Klaudia Wronka – Klub 12. Brygady Zmechanizowanej;

-        Zespół wokalno – instrumentalny „ELEKTRONICZNI” – Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej Grójec;

-        Agata Jarmusz – Klub 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie;

-        Kamil Chorecki – Klub Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta Koszalin;

-        Zespół Wokalny „HUBAL” – Klub 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie.

19 listopada 2021 r. o godz. 10.00 rozpoczął się II Koncert Konkursowy XXV FPPiR WP - Hrubieszów 2021. W koncercie wystąpili:

- Paweł CYWILIS - Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie;

- Daria DOPIERALSKA-KOWALSKA - Klub Wojskowy 19 Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego- Magdalena ROSIŃSKA – Klub Giżycko;

- Zespół wokalny „CELEBRO” – Klub Wrocław;

- Krzysztof ŁUPIŃSKI - Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie;

- Ewelina PISARSKA - Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego;

- Patrycja CZECHOWSKA - 19 Dywizjon Artylerii Samobieżnej.

 

Za nami III Koncert Konkursowy. O godz. 14.00 zaprezentowali się:

- Lucyna WODZYŃSKA - Klub 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach;

- Julia ZAJĄC - Klub 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej Lublin;

- Aneta STOLARCZYK-MAJKA - Klub 1 Warszawskiej Brygady Pancernej;

- Zespół wokalno-instrumentalny SONOS CORDE - Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie;

- Aneta MROCZEK - Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych Warszawa;

- Ewa JAGIEŁŁO - Klub 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej Lublin;

- Szymon KOKOCHA - Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie;

- Alicja KAWKA - Klub 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku;

- Zespół wokalno-instrumentalny Lotniczej Akademii Wojskowej WILAW - Klub Uczelniany LAW Dęblin;

- Iga REJMAK - Klub 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej Lublin;

- Duet Natalia Zalewska i Aneta Mroczek - Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych Warszawa;

- Marcel ULEWICZ - Klub 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej Lublin.

 

IV Koncert Konkursowy rozpoczął się o godz. 18.00. Wystąpili w nim:

- Zespół ZWIADOWCY - Klub 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie;

- Dominika MALEC - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów;

- Zespół NA JEDEN RAZ - Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach;

- Dominika PRUCHNICKA - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów;

- Maria LINDE - Klub Uczelniany LAW Dęblin;

- Izabela HERBIN - Klub 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego Zamość;

- Gabriela TOMAKA - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów;

- Oliwia BIELEC i Karolina FLIS - Klub 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego Zamość;

- Marika KISILEWICZ - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów;

- Dominika SKARBEK - Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy;

- Michał PODGÓRSKI - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów;

- Martyna RATAJCZAK - Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy;

- Aleksandra STAWARZ - Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów;

 

W dniu 20.11.2021 r. o godz. 10.00 rozpoczął się ostatni V Koncert Konkursowy Festiwalu, podczas którego wystąpili:

-        Zespół WIARUSY - Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju w Starachowicach;

-        Zespół AD GENTES - Klub 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu;

-        Zespół Wokalny „EL FUEGO” - Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Nowy Glinnik;

-        Zespół Wokalny „NFS” - Klub Wojskowy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu;

-        Zespół RELING - Klub 3 Flotylli Okrętów Gdynia;

-        Martyna TEMPOROWICZ - Hrubieszowski Dom Kultury;

-        Zespół ZAKRĘCONA KAPELA - Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu;

-        Aleksandra GAŁECKA - Klub Dowództwa Operacyjnego RSZ Warszawa;

-        Aleksandra NIESPODZIŃSKA - Klub 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu;

-        Karolina ZIĘTEK - Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Nowy Glinnik;

-        Klaudia KAMIŃSKA -  Klub 3 Flotylli Okrętów Gdynia;

-        Gabriela JASIŃSKA -  Klub Wojskowy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu;

-        Janusz PRUNIEWICZ - Związek Piłsudczyków RP Okręg Lubelski;

-        Michał WĄSOWICZ-PIEKARSKI -  Klub 3 Flotylli Okrętów Gdynia;

-        Marta GRĘDZICKA - Klub 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu;

-        Elżbieta GRUSZKOWSKA - Związek Piłsudczyków RP Okręg Lubelski;

    Następnie o godz. 13.15 odbyły się warsztaty wokalne dla uczestników festiwalu podczas których uczestnicy mogli otrzymać od jurorów wskazówki dotyczące swoich prezentacji artystycznych.

 O godzinie 16.00 rozpoczął się Koncert Inauguracyjny XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - Hrubieszów 2021. 

Po oficjalnym otwarciu Festiwalu przez Dowódcę 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego płk. Jakuba GARBOWSKIEGO  wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Lublina następnie Zespół "LECHICI" z solistami.

Koncert zakończył występ Sławomira Wierzcholskiego z zespołem oraz gościnnie z Wandą Kwietniewską i Mieczysławem Jureckim.

Ostatni dzień festiwalu rozpoczął się od Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą celebrował ks. prałat ppłk Andrzej Puzon.

O godz. 16.00 rozpoczął się Koncert Galowy XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego Hrubieszów 2021. Po powitaniu gości przez Szefa Sekcji Wychowawczej kpt. Martę KURYLUK - WOJCIECHOWSKĄ, a następnie uroczyście wręczono nagrody Laureatom Festiwalu, którzy zostali wyłonieni przez Radę Artystyczną podczas koncertów konkursowych w dniach 18-20 listopada. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Wyróżnienia w kategorii solista:

-        Klaudia WRONKA – Klub 12 Brygady Zmechanizowanej  Choszczno - nagroda Starosty Zamojskiego;

-        Alicja KAWKA – Klub 18 Pułku rozpoznawczego Białystok – nagroda Dyrektora cukrowni Werbkowice;

-        Krzysztof ŁUPIŃSKI – Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii Węgorzewo  – nagroda Dyrektora cukrowni Werbkowice;

-        Kamil CHORECKI – Klub Centrum Szkolenia sił Powietrznych im. Romualda Traugutta Koszalin – nagroda Starosty Zamojskiego;

-        Martyna TEMPOROWICZ – Hrubieszowski Dom Kultury – nagroda Burmistrza Miasta Hrubieszów;

-      Martyna RATAJCZAK – Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Bydgoszcz – nagroda gen. broni  pilota Jana ŚLIWKI;

-        Ewelina PISARSKA – Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego Dęblin - nagroda Dowódcy Garnizonu Hrubieszów;

-        Michał WĄSOWICZ – PIEKARSKI – Klub 3 Flotylli Okrętów Gdynia nagroda Dowódcy Garnizonu Hrubieszów;

 

Wyróżnienia w kategorii zespoły wokalne i wokalno - instrumentalne:

-        Zespół „WIARUSY” – Powiatowa Organizacja Ligii Obrony Kraju w Starachowicach – nagroda Dowódcy Garnizonu Hrubieszów;

-    Zespół „ZWIADOWCY” – Klub 2. Hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego Hrubieszów – nagroda Wójta Gminy Hrubieszów;

-     „Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej – okręg Lubelski” – nagroda Burmistrza Miasta Hrubieszowa;

-     Zespół „LECHICI” – nagroda Biura Turystycznego Modena Travel Hrubieszów;


III miejsce w kategorii zespół wokalny, wokalno-instrumentalny:

-     Zespół „AD GENTES”– Klub 2. Pułku Inżynieryjnego  Inowrocław – nagrodaMinisterstwa Obrony Narodowej;

 

II miejsce w kategorii zespół wokalno-instrumentalny:

-     Zespół „SONOS CORDE – Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii Węgorzewo – nagrodaMinisterstwa Obrony Narodowej;

 

I miejsce w kategorii zespół wokalno-instrumentalny:

-     EL FUEGO – Klub 25. Brygady Kawalerii Powietrznej Nowy Glinnik – nagrodaMinisterstwa Obrony Narodowej;

 

III miejsce w kategorii solista:

-     Gabriela TOMAKA – Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów – nagrodaMinisterstwa Obrony Narodowej;

 

II miejsce w kategorii solista:

-     Aleksandra STAWARZ – Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów – nagrodaMinisterstwa Obrony Narodowej;

 

I miejsce w kategorii solista:

-     Martyna TEMPOROWICZ – Hrubieszowski Dom Kultury – nagrodaMinisterstwa Obrony Narodowej;

 

Dominika MALEC – Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów – nagroda specjalna w formie Stypendium im. Jolanty Wojtaś – Zapory ufundowana przez P. Roberta ZAPORĘ.

 

GRAND PRIX FESTIWALU:

-     Karolina ZIĘTEK – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Nowy Glinnik - nagroda Stowarzyszenia Artystów, Wykonawców Polskich.

Po wręczeniu nagród, wykonawcy mieli ponownie okazję zaprezentować się w koncercie laureatów. Gwiazdą wieczoru był VARIUS MANX z Kasią Stankiewicz.

Część konkursowa Festiwalu została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” przy współpracy z 2. Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym oraz Hrubieszowskim Domem Kultury w ramach zadania publicznego powierzonego przez Ministra Obrony Narodowej pt. „Organizacja XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego - Hrubieszów 2021”. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Koncert odbył się z zachowaniem wytycznych sanitarno – epidemiologicznych związanych z panującą pandemią Covid – 19.

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 pułk rozpoznawczy
Dwernickiego 4
22-500 Hrubieszów
tel. 261158300
fax. 261158329
2pr.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce Cookies.